Windows 8.1 Pro 64 bit

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Windows 8.1 Pro 64 bit

Windows 8 – wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows, produkowana przez Microsoft przeznaczona do użytku na komputerach osobistych, włączając w to domowe i firmowe komputery stacjonarne, laptopy i tablety PC. Proces rozwoju systemu rozpoczął się w 2009 roku przed premierą jego poprzednika Windows 7. Jego istnienie zostało potwierdzone na targach CES 2011, gdzie zaprezentowano wersję działającą na procesorze ARM, następnie od września 2011 do maja 2012 wydano trzy wersje rozwojowe systemu. 27 sierpnia 2012 system został uznany za ukończony i uzyskał status RTM. Oficjalna premiera systemu Windows 8 odbyła się 26 października 2012 roku w Nowym Jorku.

Do tej pory Microsoft wydał następujące wersje systemu: trzy wydania rozwojowe - Developer Preview, Consumer Preview, Release Preview oraz przeznaczone dla użytkownika końcowego Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 Enterprise i ich europejskie wersje N, a także okrojoną wersję Windows RT przeznaczoną na urządzenia z procesorem ARM, niedostępną w sprzedaży indywidualnej, lecz jedynie na zasadzie licencji OEM dołączonej do urządzenia.

Windows 8 wprowadza znaczące zmiany, przede wszystkim skoncentrowane na poprawieniu doświadczeń użytkowników urządzeń mobilnych takich jak tablety, aby rywalizować na rynku z innymi systemami operacyjnymi przeznaczonymi na urządzenia mobilne jak Android i iOS firmy Apple.

Microsoft zmienił również logo Windows, aby było zgodne z nowym środowiskiem graficznym.

Plik w formacie ISO do pobrania. KOPIA z orginalnego nośnika. Wystarczy pobrać i wyspalić płytę lub zrobić botowanego pendrive

 

 

Czytany 6414 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 28 luty 2016 23:19

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.